PATARIMAI PIRMAM BAIDARIŲ ŽYGIUI

18 balandžio, 2022 By Bernadeta

Planuojate savo pirmąją išvyką baidarėmis? Štai keletas patarimų, kurie palengvins pasiruošimą šiam žygiui:

Tikėtina, kad pirmajam savo plaukimui neketinate iš karto pirkti baidarės, nors tai tikrai įmanoma. Apsvarstykite ir kitus būdus, kaip pradėti plaukioti baidarėmis:

  • Pasiskolinkite baidarę iš draugo. Dar geriau, jei jūsų draugas taip pat yra patyręs irkluotojas, kuris gali jus ir išmokyti pagrindinių dalykų.
  • Išsinuomokite baidarę. Tai pats paprasčiausias būdas išbandyti plaukimą baidare ir PLAUKIAM – baidarių nuoma gali Jums padėti. Kreipkitės į baidarių nuomos punktą ir gausite viską ko reikia – įrangą ir instruktažą, jums parinks tinkamą maršrutą bei transportuos įrangą kur tik panorėsite.

Pirmajam savo plaukimui baidarėmis pasirinkite nedidelį, ramų vandens telkinį. Puikiai tiks negilus ežeras ar tvenkinys, kuriuose mažai arba visai neplaukioja motorinės valtys. Idealiausiai tiks nesudėtingas upės ruožas.

Išsirinkite baidarės nuleidimui į vandenį švelniai nuožulnų krantą. Statūs, purvini ir akmenuoti krantai bus sudėtingesni dėl įlipimo.

Keliaukite saulėtą, nevėjuotą dieną. Net įkritę į vandenį jausite tik malonumą išsimaudžius ir galėsite tęsti plaukimą toliau. Jei diena vėjuota, o jūsų pasirinktas maršrutas bus prieš vėją, šis plaukimas jus nuvils, nes pareikalaus dvigubai daugiau energijos.

Planuokite išvyką, o ne kelių dienų ekspediciją. Norėdami pasiekti optimalų pramogos ir nuovargio santykį, pradėkite nuo trumpų distancijų ir plaukiokite iki poros valandų. Tai maždaug tiek laiko, kiek galite patogiai praleisti baidarėje, kol prireiks tualeto pertraukos ar užsinorėsite ištiesti kojas.

Svarbu tinkamai pasirinkti pačią baidarę. Pirmam kartui rinkitės tik klasikinę turistinę baidarę. Idealiausia plati, stabili baidarė, dažniausiai tokios būna dvivietės baidarės.

Kartu su baidare, kiekvienas baidarių nuomotojas turėtų pateikti ir šią įrangą: irklą ir gelbėjimosi liemenę.
Baidarių žygiui tinkama apranga ir su savimi būtinai pasiimkite:

Maudymosi kostiumėlį arba šortus;

Trumpomis arba ilgomis rankovėmis marškinėliai;

Vandens batai;

Skrybėlė ar kepuraitė nuo saulės;

Džemperis, striukė arba liemenė (priklauso nuo oro);

Vienkartinis lietpaltis nuo lietaus arba striukė nuo lietaus ir kelnės (priklauso nuo oro);

Jei sąlygos yra šaltesnės (ypač vanduo) taip pat reikalingas hidrokostiumas.

Ką dar pasiimti į baidarių žygį:

Daug vandens;

Užkandžių energijai ar pietus ilgesnei kelionei;

Apsaugą nuo saulės, lūpų balzamą ir akinius nuo saulės (geriausiai su grandinėle);

Pirmosios pagalbos rinkinį;

Sausų maišelių (daiktams, kurių nenorite sušlapinti).